Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa Razem dla wszystkich

Aktualności
Zaproszenie PDF Drukuj Email

Zaproszenie

W najbliższy weekend 9-11.09  (piątek, sobota, niedziela) porządkować będziemy rzekę Omulew  i jej otoczenie na odcinku Wikno – Wielbark. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na kajakach do wspólnego sprzątania. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału pod nr tel. 607 039 815 (ilość miejsc ograniczona) Początek w piątek od godz. 15.00. – Frajda w Jabłonce

Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Edukacja Ekologiczna - przedsięwzięcie pn. „Mała infrastruktura turystyczno-edukacyjna i przyrodnicza sposobem na poprawę stanu środowiska naturalnego i ograniczenia antropopresji” realizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP). Za jego treść odpowiada wyłącznie EFRWP. Autorem inicjatywy jest Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa „Razem dla wszystkich”

 
10 lat działalności Towarzystwa Rozwoju Okolic Omulewa „Razem dla wszystkich” w Jabłonce PDF Drukuj Email

Zaczęło się jakby wczoraj, a gdy zerkamy do kalendarza przypomina się, że minęło już 10 lat od naszego pierwszego spotkania w Dzień Kobiet 2006 r. Był to czas pracy, wspólnej integracji,  szukania pomysłów i  ich realizacji.  Cieszymy się z tego co osiągnęłyśmy ,  a największą nagrodą za naszą pracę jest uznanie odwiedzających nas gości i samych mieszkańców. Zaczęło się od próby znalezienia sposobu na zmianę otoczenia, zaangażowania  mieszkańców do wspólnej pracy, spotkań i znalezienia sposobu na poprawę jakości życia. Jasne, że mogłyśmy to robić bez zakładania Stowarzyszenia, jednak sama organizacja otwierała przed nami  możliwości znalezienia funduszy, a przy okazji skupiała nas na wspólnym celu,  dodawała energii , wzmacniała motywację  i robi to nieustannie od dekady. .

Więcej…
 
Czasami trzeba się rozstać PDF Drukuj Email

Czasami trzeba się rozstać.
Po prawie 9 latach wspólnej pracy zostawiła nas (mamy nadzieję, że nie na zawsze) Mirka Kozuba, założycielka, pomysłodawczyni i prezes Stowarzyszenia. Nie pytając nas o zgodę wyruszyła za Wielką Wodę.
Do tej pory czuwała nad wszystkim co się dzieje w naszym “babskim” klubie.  Spotkaliśmy się na pożegnalnej kolacji i tym razem za wesoło nie było nikomu. Jakoś tak....
Od początku stycznia nowym Prezesem jest Jolanta Ziemska, dotychczasowa zastępczyni. Pozostałymi Członkami Zarządu są Alicja Olszowa i Wanda Kumelska. Dalej kontynuować będziemy dotychczasowe działania. Zapraszamy do współpracy także Panów, ponieważ wyrażają chęć współpracy, co bardzo nas cieszy.
Już dziś zaglądajcie do nas, dużo się dzieje.

 
Wycieczka do Zakopanego PDF Drukuj Email

Jesienna wycieczka do Zakopanego na długo zostanie w naszej pamięci. Od dawna mieliśmy ochotę na dwudniowy wyjazd do Zakopanego. Przy pięknej pogodzie zmierzyliśmy się górami, doszliśmy do Morskiego Oka, chociaż znaleźli się tacy co skorzystali z podwózki.Wieczór spędziliśmy przy góralskiej muzyce w Karczmie, odwiedziliśmy słynne Krupówki i zaliczyliśmy wjazd na Gubałówkę. Co odważniejsi chodzili pieszo. Szkoda, że tak szybko musieliśmy wracać.  Teraz zabieramy się do dalszej pracy, żeby zarobić na kolejny atrakcyjny wyjazd.

 
Wycieczka do Torunia PDF Drukuj Email
Na wiosnę 2014 w nagrodę za ciężką pracę w 2013 pojechaliśmy sobie na wycieczkę do Torunia.  To piękne, zabytkowe miasto Kopernika powitało nas piękna, słoneczna pogodą.
Na początku z przewodnikiem zwiedzaliśmy Stare Miasto, a po obiedzie poszliśmy do Muzeum Piernika, gdzie każdy sam sobie upiekł piernik tradycyjnymi metodami. Było świetnie.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Nasza strefa

O nas

Wspieramy inicjatywy społeczne w zakresie dobroczynności, kultury fizycznej i sportu, ochrony zabytków, ochrony środowiska, edukacji i rozwoju gospodarczego.

Galeria

Spływy kajakowe

Spływ kajakowy

Szlak rowerowy

Ścieżka dydaktyczna

Strefa ciszy i ...Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi