Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa Razem dla wszystkich

Kraina 7 osobliwości PDF Drukuj Email

 

Tworzymy Krainę 7 osobliwości.

Kraina 7 osobliwości – pod tą tajemniczą nazwą kryją się najpiękniejsze zakątki gminy Nidzica położone wzdłuż północnego brzegu jeziora Omulew, które w swojej powieści dla młodzieży Krystyna Siesicka nazwała „Jeziorem Osobliwości”. Osobliwości, które warto poznać jest tu jednak więcej.

Cztery wsie: Wikno, Jabłonka, Natać Wielka i Natać Mała zapraszają do odwiedzin wszystkich, którzy nie lubią się nudzić.

Dla aktywnych turystów przygotowano szlaki piesze, konny i rowerowy, prowadzące przez tajemnicze zakątki Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, w nim : rezerwat „Koniuszanka II” szeregiem zabytkowych dębów , zjawisko sukcesji naturalnej oraz ścieżkę dydaktyczną, na której spotkamy unikatowe rośliny i zwierzęta: okazałe daglezje, pomnikowe dęby, orła bielika, dziki, jelenie a nawet wilki. W lasach kryją się pamiątki historii: stare cmentarze, bunkry i umocnienia z czasów wojen wchodzących w skład Olsztyneckiej Linii Obronnej.

Doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest spływ kajakowy, mało odkrytym jeszcze szlakiem rzeki Omulwii czy też polowanie na rybkę z jeziora: szczupaka, sandacza, okonia czy lina.

Jedną z osobliwości Krainy jest kuchnia z produktów pochodzących z lasu i jeziora oparta na starych tradycjach mazurskich oraz możliwość spróbowania alkoholi produkowanych według tradycyjnych metod przez małą rodzinna firmę. Nauczymy wykorzystywać w kuchni dary lasu i jeziora a dorodne grzybki: kurki, borowiki, podgrzybki będą smaczną pamiątką z Mazur.

Dla grup przygotowujemy gry i zabawy w terenie, typu Quest , warsztaty rzemieślnicze i kulinarne oraz zajęcia edukacyjne. Organizujemy festyny, koncerty, wystawy oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Na gości czeka doskonale przygotowana baza noclegowa w kwaterach prywatnych i zajazdach, pole namiotowe, restauracje i sklepy. .

Więcej informacji - na bieżąco

 

Nasza strefa

O nas

Wspieramy inicjatywy społeczne w zakresie dobroczynności, kultury fizycznej i sportu, ochrony zabytków, ochrony środowiska, edukacji i rozwoju gospodarczego.

Galeria

Spływy kajakowe

Spływ kajakowy

Szlak rowerowy

Ścieżka dydaktyczna

Strefa ciszy i ...Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi