Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa Razem dla wszystkich

Szlak rowerowy PDF Drukuj Email

Szlak prowadzi dookoła jeziora Omulew, częściowo po drogach gruntowych, częściowo po drogach asfaltowych lub utwardzonych. Przebiega przez cztery wsie turystyczne, dzięki czemu jest łatwo dostępny. Szlak jest dwustronny i zaprojektowany w formie pętli, dlatego też można z niego korzystać z każdego punktu i w dowolną stronę a po przebyciu całej trasy doprowadzi do miejsca startu z drugiej strony. Na trasie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na piękne widoki i niezanieczyszczone środowisko przyrodnicze. Po drodze szlak zbliża się do brzegu jeziora Omulew oraz Trzcinowego, można tam znaleźć miejsca, gdzie da się wygodnie zatrzymać na odpoczynek lub nawet kąpiel w jeziorze. Na trasie szlaku są bardzo niewielkie przewyższenia, dochodzące do zaledwie kilku metrów. Szlak należy zaliczyć do tras krótkich, nadający się na krótkie wycieczki zarówno rekreacyjne – rodzinne jak i treningowe. Jest on skomunikowany z ścieżką przyrodniczą w rezerwacie Koniuszanka II, szlakiem pieszym żółtym w okolicy Wikna oraz szlakiem spacerowym w okolicy Jabłonki – wszystkie te trzy szlaki dostępne są dla rowerów.

 

Nasza strefa

O nas

Wspieramy inicjatywy społeczne w zakresie dobroczynności, kultury fizycznej i sportu, ochrony zabytków, ochrony środowiska, edukacji i rozwoju gospodarczego.

Galeria

Spływy kajakowe

Spływ kajakowy

Szlak rowerowy

Ścieżka dydaktyczna

Strefa ciszy i ...Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi