Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa Razem dla wszystkich

Rok 2013 PDF Drukuj Email

Rok  2013 to kolejny rok wytężonej pracy Członków Stowarzyszenia.
Nasze działania skupiły się na realizacji dwóch festynów, które nabrały już charakteru imprezy cyklicznej. Było to “Z LOT-em nad Omulewem” i “Sierpniowe granie nad Omulewem”.
Podczas pierwszej imprezy promowaliśmy “Adopcję psów” ze schronisk i popularyzację sterylizacji zwierząt.
Sierpniowe granie to jak zwykle konkurs “Dary lasu i jeziora na talerzu”. Jak co roku gospodynie uczestniczące w konkursie dały popis sztuki kulinarnej, gdzie głównymi składnikami były produkty pochodzące z lasu i jeziora.

Więcej…
 
Rok 2012 PDF Drukuj Email

W 2012 Stowarzyszenie realizowało projekt pt . Muzyczne lato nad Omulewem. Celem projektu było zapoznanie uczestników z różnymi rodzajami muzyki. Co dwa tygodnie odbywały się koncert, na które zapraszaliśmy mieszkańców i turystów. Każdy z koncertów przedstawiał inny rodzaj sztuki scenicznej
W dniu 29 czerwca w ramach projektu uczestniczyliśmy w niezwykłaym koncercie, który odbył się Kościele w Jabłoce. Usłyszeliśmy kilka fragmentów znanych Oper, m.in. arię Skołuby z opery Straszny Dwór oraz piosenki ze znanych musicali, W pewien piękny wieczór z musicalu Południowy Pacyfik. Śpiewał ks. Zbigniew Stępniak przy akompaniamencie Pani Lucyny Żołnierek. Było to doświadczenie przyjemne dla uszu, wyobraźni oraz dusz wszystkich uczestników wieczoru.

Więcej…
 
Rok 2011 PDF Drukuj Email

Od kilku lat odbywa się festyn pt. "Sierpniowe granie nad Omulewem". Impreza typu festyn wiejski jest doskonałym sposobem na integrację mieszkańców  Powiatu Nidzickiego . Dodatkowo na naszym terenie przebywa latem wielu turystów, dla których jest to sposób na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.  Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami, były biegi w worku, zabawy z piłką itp. Nie zapomniano również o dorosłych. W czasie festynu odbył się też konkurs kulinarny  "Dary lasu i jeziora na talerzu" , którego tematem przewodnim były potrawy z jeziora i lasu., promujący dobrą , tradycyjną kuchnię mazurską.

Więcej…
 
Rok 2010 PDF Drukuj Email
  1. Wystawa fotograficzna oraz konkurs na bezkrwawe polowanie pt. "Poznaj sąsiada swego i bogactwo jego" , wystawa przybliżała naszych najbliższych sąsiadów, mieszkańców łąk i lasów.
  2. Konkurs kulinarny "Dary lasu i jeziora na talerzu". Produktami,  z których przygotowano potrawy konkursowe były: runo leśne ryby. Wystawiono 11 potraw a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.
  3. Integracja, marzenia i rzeczywistość w ramach programu "Pożyteczne wakacje 2010". Dzieci w świetlicy organizowały pomoc osobom potrzebującym ale też razem z nimi spędzały wolny czas.
  4. Dokończyliśmy też plac zabaw przy świetlicy w Jabłonce dostawiając nowe elementy.
  5. Członkowie Stowarzyszenia po ciężkiej pracy w okresie letnim wybrali się na wycieczkę do Warszawy zwiedzić Pałac w Wilanowie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej…
 
Rok 2009 PDF Drukuj Email

"Chodź z nami, machać kijkami" - wytyczne tras Nordic Walking, promocja aktywnego wypoczynku.
Organizowaliśmy dla naszych mieszkańców:  badania okulistyczne, badania cytologiczne, mammograficzne.
Pożyteczne ferie 2009 - "Tylko niedźwiedzie śpią zimą" - projekt umożliwił podczas ferii zimowych na urozmaicenie i zagospodarowanie czasu dla dzieci i młodzieży z okolic.

Więcej…
 
Rok 2008 PDF Drukuj Email

Kobietą się nie rodzisz, kobietą się stajesz - cykl spotkań i szkoleń (kosmetyczka, wizażystka, projektant zieleni, ginekolog),
Pożyteczne wakacje 2008 - "Moja okolica - to ja!" - dzieci bawiąc się wykonywały lekkie,  prace na rzecz naszej społeczności
"Cztery pory roku nad Omulewem"-  wyst. fot. promująca niepowtarzalne,piękne zakątki okolic położonych nad jeziorem Omulew. Autorem zdjęć jest Władysław Nowosielski. Wystawę zakończono konkursem fotografii dla młodzieży.
"Sierpniowe granie nad Omulewem "-festyn powiatowy.

Więcej…
 
Rok 2007 PDF Drukuj Email

Z biegiem czasu - wystawa starych narzędzi, fotografii, sprzętu gospodarstwa domowego,
Rewitalizacja cmentarza w Jabłonce - tablica i pamiątkowy obelisk, ogrodzenie cmentarza, oczyszczanie grobów,
Noc Kupały - jedną z atrakcji cyklicznego festynu "Powitanie Lata" było puszczanie wianków  na jeziorze i szukanie  nocą kwiatu paproci.
Plac zabaw dla dzieci - dzięki dofinansowaniu  CITI Banku i pracy wolontariuszy  przygotowano plac zabaw dla dzieci przy wiejskiej świetlicy

 

Więcej…
 
Rok 2006 PDF Drukuj Email

Stragan do sprzedaży "Razem dla wszystkich" - zorganizowano stoisko, na którym mieszkańcy w okresie letnim sprzedają własne produkty spożywcze promując zdrową żywność

Więcej…
 Nasza strefa

Jesteśmy członkiem Lokalnej Gruppy Działania "Brama Mazurskiej Krainy"

Współpracujemy z :
LOT POwiatu Nidzickiego,
Nidzickim Funduszem Lokalnym ,
Nidzicką Fundacją Rozwoju "Nida"
Starostwem Powiatowym w Nidzicy,
Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nidzicy
Szkoła nr 2 w Nidzicy
NAdleśnictwo Nidzica

Nasi sponsorzy:
Polpharma Starogard Gdański,
Mavita - Warszawa
Fundacja Kronenberga CitiBanku Handlowego
Fundacja Wspomagania Wsi
Nidzicki Fundusz Lokalny
Urząd Miejski w Nidzicy
Starostwo Powiatowe w Nidzicy
Lokalne Firmy
Osoby prywatne

O nas

Wspieramy inicjatywy społeczne w zakresie dobroczynności, kultury fizycznej i sportu, ochrony zabytków, ochrony środowiska, edukacji i rozwoju gospodarczego.

Galeria

Spływy kajakowe

Spływ kajakowy

Szlak rowerowy

Ścieżka dydaktyczna

Strefa ciszy i ...Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi