Kochani!
Mamy dla Was krótką relację z dzisiejszego spotkania w Wiknie z inwestorem w sprawie budowanej kanalizacji i sieci wodnej!
Na razie inwestycja dotyczy głównie mieszkańców Wikna - nowa sieć wodociągowa i kanalizacyjna ciągnie się od Gawry, biegnie koło stadniny koni, Bombonierki, w stronę Jabłonki.
WAŻNE! Tam, gdzie będzie biegł nowy wodociąg*, tam odcięta będzie woda ze starego wodociągu, więc nie zdziwmy się, gdy nagle zabraknie jej w kranie... 
Nie wiadomo jednak, w jakim terminie dokładnie to nastąpi (wiemy tylko, że koniec inwestycji zaplanowany jest na listopad br.).
*Dotyczy to właścicieli działek, w okolicach których wbite są w drogę pomalowane paliki - tam będzie biegł nowy wodociąg.
❗️OBOWIĄZKI MIESZKAŃCA W ZWIĄZKU Z NOWYM PRZYŁĄCZEM DO SIECI WODOCIĄGOWEJ I KANALIZACYJNEJ: ❗️
1. Jak najszybciej wystąpić o warunki przyłączenia nieruchomości do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej. Składamy wniosek:
- najlepiej drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- zanieść osobiście do sekretariatu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji: ul. Kolejowa 17 C, Nidzica
- drogą pocztową
2. Wykonać projekt budowlano-wykonawczy: ważne, by projektant posiadał odpowiednie uprawnienia - najlepiej na jego pieczątce sprawdzić numer uprawnień danego projektanta.
3. Zlecić wykonanie budowy lub samemu kupić materiał i wykonać przyłącz (w otrzymanych drogą zwrotną warunkach przyłącza będziemy mieć określone wszystkie potrzebne materiały: jaką kupić studzienką, rury jakiej średnicy itp.).
UWAGA! Za nielegalne podłączenie się do wodociągów i kanalizacji grożą wysokie kary! 
Kochani!  Budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej to działanie NIE przeciwko nam, a DLA NAS! I dla poprawy czystości wód Jeziora Omulew. Nie ma się co denerwować... Przebrniemy przez to i będzie pięknie!