Dzień dobry w wakacje!
W ramach realizacji innowacyjnego projektu marketingowego "Odświeżamy Krainę 7 Osobliwości” w najbliższym czasie planujemy odnowienie tablic informacyjnych na terenie 3 miejscowości: Jabłonka, Wikno, Natać Wielka. Celem jest aktualizacja mapy wraz z informacjami dotyczącymi usług turystycznych wokół jeziora Omulew.
Osoby lub firmy zainteresowane umieszczeniem rozszerzonej informacji na tablicach prosimy o kontakt pod nr tel.
607 039 815 lub 606 398 351 lub 606 222 174
Zgłoszenia przyjmujemy do 15.08.2023r.
Projekt pt. Odświeżamy „Krainę 7 osobliwości” dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz środków Powiat Nidzicki

„Świat Wodnika Omulka” to interaktywna gra terenowa obejmująca swoim zasięgiem jezioro Omulew i jego okolice. Turyści poruszając się kajakiem,łódką czy rowerem wodnym poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie „ścigają” uciekającego Narratora – wodnika Omulka,  jednocześnie odkrywając najpiękniejsze i najciekawsze zakamarki jeziora. Aby zalogować się do gry turyści będą mogli skorzystać z kodu QR i instrukcji dostępnych w Kwatery Frajda, a docelowo w miejscach noclegowych oraz wypożyczalniach sprzętów wodnych. Za pomocą nawigacji GPS i aplikacji zainstalowanej w smartfonie gracze płynący kajakiem, żaglówką czy rowerem wodnym odnajdują punkty kontrolne, w których czekają rozmaite zagadki przygotowane przez twórców gry. Taka forma zwiedzania jest doskonałym sposobem połączenia wysiłku fizycznego i intelektualnego. Przechodząc kolejne etapy gry uczestnicy poznają walory przyrodnicze jeziora Omulew, jego faunę oraz florę, jak również historię okolicznych miejscowości.. Doskonałą rozrywkę gwarantuje humorystyczny styl narracji oraz umiejętnie dobrana ścieżka dźwiękowa.
pobierz ulotkę
Czas ok. 2 - 3 godz.
Cena do uzgodnienia
Ważne.
Oferta dla grypy powyżej 8 osób

Spacer ścieżką edukacyjną po szlaku pełnym niesamowitych atrakcji w towarzystwie Wodnic i Wodników zamieszkujących nasza Krainę oraz gra terenowa typu Quest. Niezwykła podróż w czasie i przeniesienie w przeszłość mazurskiej wsi . Zajrzycie do Zakątków Rybaka, Drwala i Rolnika, gdzie odkryjecie tajemnice ich zawodów.
Dodatkową atrakcją jest Eco-skansen Narzędzi Rolniczych znajdujący się w jednym z zakątków Krainy 7 Osobliwości.

Czas ok. 1,5 - 2 godz.
Cena do uzgodnienia
Ważne.
Oferta dla grypy powyżej 8 osób

Wodnice i Wodnicy z Krainy 7 Osobliwości posiadają wiele talentów, chcąc się nimi podzielić oferują dla Państwa między innymi :  warsztaty z wyrobu biżuterii, warsztaty ze skarbów natury oraz  malowanie na drewnie  i inne. Każdy stworzy niepowtarzalne i unikatowe dzieło sztuki pochodzące z Krainy 7  Osobliwości.
Cena do ustalenia

Ważne.
Oferta dla grypy powyżej 8 osób

Niezapomniany czas przepełniony atrakcjami, tradycyjne gry i zabawy naszych pradziadków pod okiem animatora. Świetna zabawa z całą rodziną Wodnika Omulka. Spacer na nietypowych szpilkach czy tez strzelanie z wielkiej procy to tylko nieliczne atrakcje jakie czekają na wszystkich podróżników.

Czas ok. 1,5 – 2 godz.
Cena do uzgodnienia

Ważne.
Oferta dla grup powyżej 8 osób

21 km wokół Omulewa oraz spotkanie z Wodnikiem Zaczarowanego Gaju na ścieżce dydaktycznej, który opowie nam o cudach natury.
To kolejna atrakcja przygotowana przez rodzinę tutejszego Wodnika.
Fanów wycieczek rowerowych zachwyci dobrze oznakowana trasa i przepiękne krajobrazy. (czas ok. 3,5 godz.)

Cena do uzgodnienia

Ważne.
Oferta dla grypy powyżej 8 osób

Warsztaty Kulinarne – Warsztat pieczenia chleba „W Starej Zagrodzie” w Nataci Wielkiej
Przybliżą, co kryje się w niezwykłym chlebie wypiekanym przez tamtejszą Wodnicę . Wodnice zapraszają również do wspólnego lepienia pierogów lub przygotowania przepysznej babki ziemniaczanej w „Leśnej Kuchni” w Wiknie To wszystko odbywa się w kuchni Wodnicy na świeżym powietrzu. Każdy zabierze ze sobą przygotowany przez siebie specjał
Cena do uzgodnienia
Ważne.
Oferta dla grypy powyżej 8 osób

Niezapomniane przeżycie dla tych, który lubią aktywny wypoczynek w zgodzie z naturą. Mazurskie krajobrazy zachwycą każde oko podczas tej niesamowitej wyprawy. 
Czas ok. 3 godz. Cena do uzgodnienia
Naszą specjalnością są spływy kajakowe miejscowymi rzekami (Łyna, Omulew, Marózka), które ukazują nam te najbardziej urokliwe i dziewicze Mazury. Rzeką Omulew, która wypływa z jeziora o tej samej nazwie dopłynąć możemy aż do Ostrołęki. Szlak ma łączną długość 122 km. Na całej długości jest kilka miejsc, gdzie spływ możemy zakończyć lub stanąć na postój. Większość miejsc postojowych jest jeszcze słabo zorganizowana (brak typowo turystycznej infrastruktury) ale dla prawdziwych kajakarzy to właśnie jest urok dzikiej rzeki.
Ważne.
Oferta dla grypy powyżej 8 osób