Andre Audebert

Malarz, rysownik

Pan Andre Audebert jest francuskim artystą, który co roku odwiedza nasze piękne tereny. To przyjaciel Krainy 7 Osobliwości. Jeden z jego obrazów, który podarował naszej krainie, na stałe przyozdabia ścianę świetlicy w Jabłonce.

Pan Andre malarstwem zajmował się już w czasach młodości. Studiował w Beaux-Arts de Paris - Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu. Szybko jednak zaprzestał malowania, poświęcając życie pracy zawodowej i muzyce. Do farb wrócił dopiero w 2007 roku, po przejściu na emeryturę. Jego ulubionym narzędziem pracy są pastele i ołówek. W twórczości skupia się przede wszystkim na kwiatach i martwej naturze. W jego obrazach czuć niesamowitą pewność, co świadczy o ogromnym talencie i pasji.

Pan Andre jest członkiem Stowarzyszenia Francusko-Polskiego Côtes d'Armor - Warmia i Mazury działającego przy Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie, a także Komitetu Współpracy (Le Comite Jumelage) miast bliźniaczych Nidzica - Buzancais - Sainte-Gemme. Chętnie uczestniczy w organizowanej przez stowarzyszenie corocznej wymianie kulturalnej.