Paweł Błoński


Rysunek, ilustracja, grafika, satyra, komiks.
„Wiele ust do mówienia, mało głów do myślenia" - Viktor Hugo.

Pan Paweł Błoński jest rysownikiem, ilustratorem i projektantem grafiki. Łączy pracę zawodową z pasją. Od przeszło 20 lat działa w branży kreatywnej - prowadzi własne studio grafiki i ilustracji. Projektuje wizerunki marek, tworzy komiksy, ilustruje książki. Jak sam o sobie mówi, w życiu próbował już niemal wszystkiego. W przeszłości był mocno związany z muzyką, a konkretnie z gatunkiem hip-hop. Odniósł w tej dziedzinie wiele sukcesów, m.in. dorabiając się trzech płyt w ciągu zaledwie trzech lat. W pewnym momencie życia pan Paweł zdecydował się jednak porzucić muzykę na rzecz rysowania.

Poza rysowaniem, pan Paweł jest miłośnikiem sztuk walki, komiksów, dobrych książek i klimatów postapo. Od przeprowadzki na Mazury stał się także pasjonatem wędkarstwa. Z połączenia pasji do rysowania i pasji do wędkarstwa, stworzył autorski projekt satyryczno-edukacyjny o nazwie Fikoty. Jego głównym założeniem jest tworzenie ilustracji poruszających zarówno te błahe, jak i istotne sprawy z życia wędkarzy. Pan Paweł Fikotami łamie stereotypy, promuje proekologiczne postawy i poprawia humor.

Pan Paweł na co dzień prowadzi bloga: PrzygodyRysownika.pl, na którym udziela porad innym twórcom, m.in. o tym, jak żyć z pasji do rysownia, a także publikuje recenzje sprzętów graficznych. Przygody Rysownika są jego spojrzeniem na branżę kreatywną w Polsce.