Mykola Porebyk

Malarstwo, rzeźba, rzemiosło artystyczne, sztuka użytkowa, bioenergoterapia.
"Myśl, energia podąża za myślą."

Pan Mykola Porebyk urodził się w Bukowinie na Ukrainie. Tam też się wychował. W Polsce mieszka już od ponad 30 lat. To w Jabłonce odnalazł swoją małą Arkadię. Gdy tylko trafił nad jezioro Omulew, poczuł, że jest we właściwym miejscu, bo jak sam mówi, „Miejsca same przyciągają ludzi, w życiu nic nie dzieje się przez przypadek. Nikt nie trafia w dane miejsce bez celu”.

Pan Mikołaj jest artystą kompletnym. Każdy, kto miał przyjemność poznać Pana Mikołaja, doskonale wie, jak niezwykły i wszechstronny to człowiek. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, a także rzemiosłem artystycznym. Jest twórcą sztuki użytkowej, płaskorzeźb i rzeźb ogrodowych w drewnie. W malarstwie wykorzystuje różnorodne środki artystyczne, m.in. farby akwarelowe i olejne, pastele. W jego pracach dominuje motyw pejzażu, krajobrazu, przyrody i natury. Chętnie wykonuje także portrety. W swej twórczości potrafi uchwycić nastrój chwili. Wyróżnia go niezwykle staranny warsztat.

Pan Mikołaj jest także bioenergoterapeutą. Posiada ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Zawsze jest otwarty do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Przebywając w jego towarzystwie, można wyczuć niezwykłą aurę, pełną lekkości, spokoju i wytchnienia.