Paweł Hnatiuk

Płaskorzeźba, rzemiosło artystyczne.
„Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził, niż cały ogród przez innych zasadzony" - Wojciech Bogusławski.

Pan Paweł Hnatiuk pochodzi z okolic Giżycka. Z wykształcenia jest ichtiologiem. Obecnie mieszka w Olsztynie, ale każde lato spędza z rodziną w Jabłonce, gdzie pomaga teściom przy prowadzeniu ośrodka wypoczynkowego i wypożyczalni sprzętu turystycznego Frajda.

Pan Paweł jest osobą wyjątkowo sumienną i pracowitą. To prawdziwy perfekcjonista. Jego największym hobby jest wykonywanie prac ogrodowych i majsterkowanie. Samotnie w ogrodzie potrafi zaszyć się na długie godziny. Pielęgnowanie trawników jest dla niego najlepszą formą relaksu.

W wolnych chwilach uwielbia poświęcać się rzeźbie. Z drewna wykonuje m.in. ozdobne donice, postaci z bajek i inne przedmioty codziennego użytku. Tworzy także płaskorzeźby w drewnie, najczęściej o motywach ludowych.  

Pan Paweł jest dumnym ojcem dwóch wyjątkowych córeczek: Emilki i Zosi. Emilka to uzdolniona gimnastyczka sportowa. Ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Małą Zosię w Krainie 7 Osobliwości zna każdy. To prawdziwy wulkan energii, zawsze wszędzie jej pełno. Zosia, przez mieszkańców nazywana ostatnio Zosiulkiem Omulkiem, jest żywą maskotką naszej krainy.